Endermologia dostępna w klinice Cirrus Medical Gdańsk wykonywana jest urządzeniem MedShape™, które łączy zalety tradycyjnej endermologii z zabiegami przy użyciu bipolarnej fali radiowej i światła czerwonego, maksymalizując efekty osiągane podczas terapii.

To wygodna i relaksująca metoda redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej oraz wygładzania skóry o udokumentowanym działaniu. MedShape™ posiada najwyższe parametry techniczne na polu aż czterech nowoczesnych technologii wykorzystywanych podczas zabiegu. Dodatkowo, urządzenie posiada unijny certyfikat CE, potwierdzający bezpieczeństwo jego stosowania.

Dzięki swojemu wszechstronnemu zastosowaniu pozwala wykonywać zabiegi zarówno na ciało, jak i na twarz. Endermologia MedShape ™ mobilizuje wszystkie procesy niezbędne do spalania tkanki tłuszczowej i walki z cellulitem, a także do bardzo efektywnego, a jednocześnie nieinwazyjnego liftingu twarzy.

MedShape™ należy do najlepszych, profesjonalnych urządzeń wykorzystywanych w medycynie estetycznej.

ENDERMOLOGIA MEDSHAPE ™ – JAKIE TECHNOLOGIE WYKORZYSTUJE ?

Światło biostymulujące IR

Czerwone światło podnosi temperaturę w tkance tłuszczowej zalegającej płytko pod skórą, przyczyniając się do przyspieszenia metabolizmu i spalania zmagazynowanej energii oraz stymuluje produkcję kolagenu.

RF fale radiowe

Fale radiowe docierają do głębokich warstw skóry, których nie da się pobudzać w tradycyjny sposób przy wykorzystaniu działań zewnętrznych. Efekt jest wyczuwalny dla pacjenta w formie przyjemnego ciepła. Ta technologia wpływa na adipocyty (komórki tłuszczowe), niwelując je z nagromadzonych miejsc, oraz włókna kolagenowe, stymulując je do przyspieszonej odbudowy. Jednocześnie, metoda pozostaje nieinwazyjna i można ją stosować na całej powierzchni ciała, łącznie z twarzą.

Światłoterapia LED

Emitowana wiązka światła zwiększa syntezę kolagenu i elastyny, co stymuluje jędrność i gęstość skóry, redukuje zmarszczki, poprawia koloryt oraz zwiększa naturalne nawilżenie. Pomaga to wracać skórze do naturalnej struktury i młodzieńczego blasku.

Masaż podciśnieniowy

Efektywny drenaż limfatyczny. Limfa, czyli płyn służący do przenoszenia składników budulcowych w naszych organizmach, ulega pobudzeniu, co prowadzi do jej zwiększonego przepływu. W efekcie, eliminuje zastoje limfatyczne, zmniejsza objętość komórek tłuszczowych i pomaga odprowadzać nadmiar wody z organizmu. Jednocześnie, masaż poprawia ukrwienie tkanki tłuszczowej zapewniając zwiększoną dawkę tlenu niezbędnego do spalania tłuszczu i redukcji cellulitu.

Endermologia MedShape Gdańsk
Endermologia MedShape Gdańsk

ENDERMOLOGIA MEDSHAPE ™ – NAUKOWE PODSTAWY DZIAŁANIA

Przyczyną powiększonego obwodu ciała oraz występowania tzw. cellulitu jest występowanie w organizmie powiększonych komórek tłuszczowych (adipocytów), przechowujących nadmiar trójglicerydów. Efekt ten występuje zarówno u osób z tendencjami do tycia, jak i niemających takich problemów. Zbyt duży rozmiar tych komórek może wynikać na przykład z siedzącego trybu życia albo gospodarki hormonalnej i utrzymywać się stale, mimo stosowania rygorystycznej diety i wytężonych ćwiczeń fizycznych.

Zwiększony obwód ciała oraz nierówności struktury skóry przypominające efekt skórki pomarańczowej występują często miejscowo – tam, gdzie ucisk adipocytów powoduje zaburzony przepływ w naczyniach krwionośnych i limfatycznych.

W celu redukcji rozmiaru komórek tłuszczowych, najlepiej jest uruchomić procesy anaboliczne w skórze i jednocześnie procesy kataboliczne w tkance podskórnej. Są one, niestety, przeciwne wobec siebie.

Opisane wyżej technologie zastosowane w urządzeniu MedShape™ umożliwiają jednoczesne wykonanie tych dwóch przeciwstawnych działań na różnych głębokościach tkanek. Efekt to redukcja obwodu ciała, rozbicie wiązań cellulitu oraz poprawa kondycji skóry.

Endermologia MedShape Gdańsk