Endermologia

Na czym polega endermologia dostępna w klinice Cirrus Medical Gdańsk?

Endermologia to specjalny masaż podciśnieniowy oddziałujący na skórę i tkanki podskórne. Z tego powodu, zabieg endermologii szczególnie polecamy osobom, które chcą zwalczyć cellulit, ujędrnić skórę i wymodelować sylwetkę.

Co więcej, powodów, aby zainteresować się endermologią jest naprawdę wiele. Zabieg ten pozwala na redukcję tkanki tłuszczowej w miejscach, które opierają się tradycyjnym metodom spalania tłuszczu. Wspomaga też oczyszczanie organizmu z toksyn i poprawia krążenie, przyczyniając się do holistycznej poprawy stanu zdrowia i samopoczucia pacjentów.

W związku z tym, wyposażone w różne końcówki urządzenie do endermologii znajduje zastosowanie na niemal całej powierzchni ciała. Dotyczy to także miejsc tak wrażliwych, jak twarz czy dekolt.

W klinice Cirrus Medical Gdańsk zabieg wykonywany jest za pomocą starannie dobranego przed zakupem, certyfikowanego urządzenia.

EFEKTY

 

Efekt: znikający cellulit (med. lipodystrofia)

Odpowiednio zaplanowana i wykonana seria zabiegów endermologii pozwala na pozbycie się każdego rodzaju cellulitu: wodnego, tłuszczowego i cyrkulacyjnego. Dzieje się tak dzięki zjawisku drenażu limfatycznego, który dodatkowo wzmacnia podciśnieniowy endermomasaż. Endermologia działa na uda i ramiona, a także na brzuch, pośladki i inne partie ciała.

 

Efekt: piękna skóra, wygładzone zmarszczki, zredukowane rozstępy

Endermologia została opracowana jako zabieg na leczenie blizn oparzeniowych (poczytaj o historii endermologii tutaj). Cykl zabiegów może zmniejszyć także widoczność rozstępów. To zasługa technologii wykorzystywanych w nowoczesnych urządzeniach, którymi wykonywane są takie zabiegi w placówkach medycznych. Niektóre z nich wyposażone są również w łagodne lampy czerwonego światła, które zwiększają produkcję kolagenu.
 
Terapia świetlna zwiększa nawilżenie, elastyczność i jędrność skóry oraz redukuje zmarszczki i rozstępy. Poprawia również dotlenienie i nawilżenie skóry oraz jej zdolność do samoregeneracji. Terapia może przyczyniać się też do redukcji objawów trądziku i wzmacniania skóry poprzez jej lepsze nawilżenie i detoksykację, co wpływa na jej koloryt. Wszystko to czyni z niej nie tylko jedną z najbardziej docenianych na świecie terapii stosowanych na ciele, ale i na twarzy.
 

Efekt: odchudzanie, modelowanie sylwetki

Potwierdzona jest również skuteczność terapii endermologicznej w zakresie wyszczuplania sylwetki. Specjalne końcówki niektórych urządzeń do endermologii umożliwiają terapię z użyciem bipolarnej fali radiowej. Dzięki temu, opracowywane tkanki ulegają podgrzaniu głębiej niż sięga działanie maszyn o standardowych końcówkach. To prowadzi z kolei do zwiększenia spalania tłuszczu.
 
Dzięki tym, dodatkowym efektom, to zabieg powszechnie uznawany za podstawowy i korzystny finansowo. Odpowiednio przeprowadzona seria zabiegów wspomaga także kształtowanie sylwetki.
 

Efekt: relaks

Endermologia to przyjemny i relaksujący zabieg, który przypomina masaż, ulepszony o korzystny wpływ technologii. Z tego powodu, większość pacjentów traktuje terapię jako czas na odprężenie. W dobrych urządzeniach terapeuta może płynnie regulować intensywność, z jaką zasysane i rozgrzewane są tkanki. Dzięki temu, terapia nie jest bolesna. A obserwowanie jej efektów powinno stanowić przyjemność!
Odtwórz wideo

przebieg zabiegu

Przed zabiegiem zapytamy Cię o występowanie możliwych przeciwwskazań i ustalimy, na jakich efektach najbardziej Ci zależy. W ten sposób możliwie najlepiej dopasujemy podejście terapeutyczne, cykl zabiegów i pracę urządzenia do Twoich oczekiwań.
 

Pierwsza endermologia

Nasz terapeuta w konsultacji z Tobą wybierze odpowiednie ustawienia urządzenia, aby zabieg był bezbolesny i przynosił oczekiwane efekty. Następnie, z biegiem czasu, będziemy mogli wspólnie zwiększać ich intensywność.
 

Cykl terapuetyczny

Po pierwszej wizycie zabieg należy powtarzać w odstępie około tygodnia od poprzedzającego. Takie podejście zapewni największą skuteczność endermologii. Większość pacjentów potrzebuje około 8-12 wizyt, aby osiągnąć pełny efekt terapeutyczny.
 
Po zakończeniu tego cyklu, najlepiej jest powtarzać wizyty w odstępstwie 2-4 tygodni (w zależności od indywidualnych uwarunkowań). Pozwoli to cieszyć się trwałym efektem terapii.
 

Nawodnienie

Pamiętaj o tym, że drenaż limfatyczny, do którego dochodzi dzięki zabiegom, zwiększa krążenie limfy. W ten sposób terapia endermologii pomaga pozbyć się nadmiaru wody z organizmu. Aby wspomóc ten proces, dbaj o nawodnienie szczególnie w dniu zabiegu.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czas trwania zabiegu endermologii stosowanej na konkretnych partiach ciała wynosi około 30 minut, a zabieg na całe ciało (uda, brzuch i boczki, pośladki) trwa około 60 minut.
 
W szczególnej sytuacji, kiedy terapeuta musi poświęcać więcej czasu na konkretne miejsca, istnieje konieczność wydłużenia zabiegu.
Endermologię należy wykonywać w seriach. Dla zdecydowanej większości pacjentów, liczba zabiegów w serii wynosi od 8 do 20 w odstępach tygodniowych, po czym rekomendujemy zabiegi utrzymujące osiągnięty efekt w odstępach 2-4 tygodni. Pamiętaj, że dopasowujemy terapię do każdego indywidualnie.
 
Jeśli wystąpi taka konieczność, będziemy modyfikować Twój pakiet zabiegów, aby maksymalizować pożądane efekty.
Koszt jednego zabiegu endermologii różni się w zależności od czasu zabiegu. Dobrym pomysłem jest wykupienie pakietu, który pozwoli obniżyć cenę poszczególnych zabiegów. Wówczas masz szansę na sporą zniżkę.
 

PRZECIWWSKAZANIA

Historia

Pierwsze urządzenie do endermologii zostało opracowane w 1986 roku przez francuskiego inżyniera, Louisa Paula Guitay. Mężczyzna uległ wypadkowi, wskutek którego miał na ciele rozległe blizny oparzeniowe. Podczas rekonwalescencji opartej o standardową fizjoterapię stwierdził, że efekty kolejnych zabiegów różnią się od siebie, ponieważ są zależne od doświadczenia, opanowania techniki masażu i zmęczenia fizjoterapeuty.
 
Wynalazca dostrzegł, że odpowiednio skonstruowana maszyna umożliwi zapewnienie powtarzalnych, dobrych efektów przy każdym zabiegu, ponieważ może posiadać końcówkę dedykowaną do masażu (w przeciwieństwie do ludzkiej dłoni). Co więcej, maszyna w procesie zabiegowym eliminuje błędy wynikające ze złych nawyków i zmęczenia terapeutów. Guitay przystąpił więc do opracowania urządzenia, naśladującego techniki masażu terapeutów uznawanych za najlepszych.
 
Opracowany zabieg endermologii okazał się być skuteczny nie tylko przeciw bliznom, jakich chciał pozbyć się jego twórca. Wynalazca w krótkim czasie dostrzegł, że jego urządzenie umożliwia skuteczną walkę z rosnącym problemem cellulitu oraz jest bardzo skuteczne w modelowaniu sylwetki. To właśnie wygładzająca oraz wyszczuplająca moc endermologii stała się główną przyczyną jej ogólnoświatowego sukcesu. Wśród osób, które zawdzięczają tym wyjątkowym zabiegom smukłą sylwetkę i gładkie ciało, wymieniane są między innymi takie gwiazdy, jak Penelope Cruz, Beyoncé i Jennifer Lopez.